Pomoc w zakupie auta z Niemiec

Pomoc w zakupie auta z Niemiec – najlepsza forma pozyskania używanego auta

Wielu klientów stawia na pomoc w zakupie auta z Niemiec . Dzieje się tak, dlatego że kupno auta z Niemiec jest bardzo popularną formą pozyskania auta używanego w Polsce. Według badań 57% importowanych samochodów z zagranicy pochodzi właśnie z Niemiec. Zważywszy na fakt, iż sprowadzamy milion aut rocznie (dane za 2019 rok), przekłada się to na niemal 600 tysięcy pojazdów sprowadzanych w zeszłym roku. To spora liczba. Dlaczego jednak właśnie Polacy umiłowali sobie auta kupowane w Niemczech?

Czy pomoc w zakupie auta z Niemiec może być przydatna?

W pierwszej chwili może się wydawać, że pomoc w zakupie auta z Niemiec nie jest potrzebna. Powszechnie uważa się, że auta z Niemiec są zadbane, sprawne i mniej wyeksploatowane niż ich polskie odpowiedniki. Wyniki to z faktu, iż istnieje takie przekonanie, że drogi w Niemczech są lepsze, a wiele aut, serwisowanych jest w oficjalnych punktach, z użyciem oryginalnych części. Samochody z Niemiec też są częściej trzymane w garażach, a na drogach panuje większa kultura jazdy.
Dzięki temu takie auta są w dobrym stanie technicznym. Najczęściej auta sprowadzane z Niemiec możemy kupić w Polsce, w komisach lub od prywatnych handlarzy. Z jednej strony jest to łatwa forma pozyskania takiego samochodu, z drugiej strony jednak nie znamy całej historii takiego pojazdu i nie mamy wpływu na jego stan techniczny. Dzieje się tak, że wiele aut sprowadzonych z Niemiec jest powypadkowych. Nigdy nie wiemy więc w jaki sposób zostało ono naprawione, ani jak poważnemu uległo wypadkowi. Najlepszą decyzją byłby samodzielny wybór pojazdu bezpośrednio w Niemczech, jednak wiele osób nie ma czasu, ani wiedzy w jaki sposób takiego wyboru dokonać. Rozwiązaniem wydaje się więc usługa pomocy w zakupie auta z Niemiec przez fachową i wyspecjalizowaną firmę.

Firma Serwisowany – profesjonalne pomaganie w zakupie auta z Niemiec

To, czego oczekujemy po samochodzie kupionym w Niemczech to wysoka jakość za stosunkowo niewielką cenę. Chcąc samemu wyruszyć po samochód do Niemiec, musimy dokładnie przeanalizować i wybrać konkretną ofertę, umówić się ze sprzedawcą, wynająć lawetę lub doliczyć koszt transportu zakupionym pojazdem. Większym problemem jednak jest podpisanie umowy ze sprzedawcą i skompletowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. A tych jest całe mnóstwo.
Zaczynając od dowodu własności, przez dowód rejestracyjny, książkę serwisową, dokumentów związanych ze stanem technicznym, kartą pojazdu, czy analizą składu spalin. Dodatkowo dokumenty muszą być przetłumaczone na język polski. Do tego wszystkiego trzeba dodać czynności związane z wyrejestrowaniem auta i zakupem OC. A to tylko początek naszej drogi. Gdy już wrócimy nowym samochodem z Niemiec czeka nas cała procedura związana z rejestracją auta w Polsce. Czas oraz koszty związane z ze sprowadzeniem auta, mogą więc stanowić spore wyzwanie. Firma Serwisowany w sposób kompleksowy wykonuje usługę pomagania w zakupie auta z Niemiec. Nie tylko więc zadbają o powyższe kwestie, ale też w sposób niezwykle dokładny zweryfikują stan techniczny auta oraz sprawdzą jego historie po numerze VIN. Dzięki temu nie tylko będzie nam łatwiej przejść całą procedurę zakupową, ale również zagwarantuje nam większą pewność transakcji i tego, że samochód nie będzie miał negatywnej historii użytkowania.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 085 738