Jak sprawdzić auto po vin

Jak sprawdzić auto po VIN? – podstawowe pytanie, gdy chcemy kupić auto używane

Jak sprawdzić auto po VIN? Sprawdzanie auta po VIN czy weryfikacja historii pojazdu to pojęcia znane wśród osób, które przynajmniej raz kupiły auto używane. Samochody z rynku wtórnego cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Nie każdy przecież chce, z różnych powodów, ponosić koszty związane z kupnem nowego auta. Pojazdy używane są przede wszystkim dużo tańsze od nowych, a często nie ustępują im pod względem parametrów i wyglądu. Auta używane najczęściej sprowadzamy z zagranicy lub kupujemy bezpośrednio na rodzimym rynku od pierwszego właściciela czy w komisie. Wiek pojazdów jest bardzo różny. Badania jednak pokazują, ze wybieramy auta o średniej dacie produkcji do dwunastu lat. Mimo sporych oszczędności przy zakupie pojazdu, dużym ograniczeniem i ryzykiem związanym z autami używanymi jest ich historia pochodzenia i użytkowania. Nigdy nie wiemy w jaki sposób samochód był użytkowany, czy miał wypadek, a także czy prowadząca go osoba dbała o pojazd. Co więcej obawiamy się również, czy auto nie było kradzione lub w przypadku importu, - czy nie zostało złożone z kilku innych pojazdów. Jest więc wiele pytań, które przynajmniej z początku są bez odpowiedzi. Na wiele z nich może nam odpowiedzieć sprawdzanie auta po VIN.

Sposób na sprawdzenie auta po VIN

Numer VIN to inaczej Vehicle Identification Number. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zidentyfikować pojazd oraz poznać jego historie użytkowania. Numer VIN składa się z trzech elementów. Po pierwszym z nich, tak zwanym WMI, który składa się z trzech znaków, będziemy mogli zidentyfikować producenta. W drugiej sekcji – VDS - znajdziemy informacje o modelu i jego charakterystyce (na przykład typie silnika czy rodzaju nadwozia). Ta część składa się z sześciu znaków. Element zwany VIS, to ostatnie osiem znaków, które identyfikują numer seryjny pojazdu. Numer VIN, mimo podziału na powyższe sekcje, pisany jest jednym ciągiem.

Sprawdzenie auta po VIN - Jakie informacje odczytamy z numeru VIN?

Sprawdzenie auta po VIN jest bardzo przydatnym sposobem weryfikacji dla osób, które chcą kupić używane auto. Niezależnie od kraju z jakiego sprowadzamy pojazd, każdy musi posiadać numer VIN. Dzięki niemu poznamy informacje dotyczące kradzieży pojazdu, szkód komunikacyjnych, akcji serwisowych czy aktualnych przeglądów. Numer ten jest również przydatny, gdy chcemy poznać zgodność pojazdu z przedstawioną dokumentacją. Wykonując sprawdzenie auta po VIN, potwierdzimy dane techniczne i opcje wyposażenia pojazdu. Dodatkowo jeśli kiedykolwiek zgłaszana była szkoda komunikacyjna w danym pojeździe, również taka informacja zostanie zapisana w systemie i zidentyfikowana po numerze VIN. Jeśli nie wiesz, jak sprawdzić auto po VIN, zwróć się do fachowców, którzy z łatwością odszyfrują wszystkie dane zapisane w tym unikatowym dla każdego pojazdu numerze.

Gdzie znaleźć numer VIN?

Sprawdzanie auta po VIN nie jest trudną rzeczą. Numer VIN powinien być obowiązkową informacją podawaną przez sprzedającego. Jeśli taka osoba nie chce nam go przekazać, powinno być to dla nas zastanawiające. Często zadajemy sobie pytanie, gdzie znajduje się numer VIN. Oczywiście zawsze powinniśmy mieć go wpisanego do dowodu rejestracyjnego pojazdu. Należy jednak wówczas taki dowód porównać z numerem VIN, znajdującym się w pojeździe. Numer ten znajdziemy zwykle na przegrodzie czołowej, która rozdziela komorę silnika od części pasażerskiej, jednak w zależności od producenta może się znajdować w takich miejscach jak w komorze silnika, na progu od strony kabiny, w bagażniku, na podłodze, słupku drzwi, czy naklejce w podłodze bagażnika.

Jak sprawdzać auto po VIN? – skorzystaj z usług specjalistów

Zastanawiając się jak sprawdzać auto po VIN? Wiele odpowiedzi możemy znaleźć w internecie. Numer VIN możemy sprawdzić sami na rożnego rodzaju stronach, które udostępniają taką możliwość, albo zlecić taką weryfikacje specjalistycznej firmie. Jedna z takich firm jest Serwisowany. Zlecenie sprawdzenia auta po VIN oraz dokładnej weryfikacji pojazdu możemy zgłosić na stronie:

https://serwisowany.pl/cennik.html

Dzięki temu mamy pewność, że sprawdzenie auta po VIN zostanie wykonane w sposób rzetelny i kompleksowy. Firma Serwisowany posiada dostępy do międzynarodowych baz danych, baz ubezpieczycieli, warsztatów i wielu innych miejsc, dzięki czemu historia pojazdu zostanie sprawdzona w sposób kompletny. Dzięki temu poznamy pełną historię pojazdu i jego udział w ewentualnych kolizjach, wypadkach wraz z informacją o liczbie właścicieli.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 085 738