Gdzie sprawdzić auto

Sprawdź auto - zyskaj spokój i bezpieczeństwo przed zakupem

Szukając dla siebie auta używanego możemy napotkać wiele ofert. Jednocześnie w internecie jest dużo ogłoszeń, które reklamują się za pomocą hasła: sprawdź auto, zachęcających nas do zweryfikowanych i świadomych zakupów. Niemniej jednak serwisów z ogłoszeniami jest całe mnóstwo. A ilość dostępnych ofert może przyprawić o zawrót głowy. Samochody używane możemy więc zakupić z różnych miejsc. Oferty wystawiają zarówno prywatni właściciele, komisy, czy handlarze trudniący się sprowadzaniem aut z zagranicy. To, co na pewno przyciąga uwagę do samochodów używanych, jest ich cena i łatwa dostępność. W dzisiejszych czasach, praktycznie każde auto jest na wyciągnięcie ręki. Wysoka konkurencyjność i różnorodność dostępnych modeli powoduje, że nie wszystkie oferty są uczciwe. Stąd warto wiedzieć, gdzie możemy sprawdzić auto przed zakupem.

Dlaczego warto przed zakupem auta skorzystać z usługi - sprawdź samochód?

Najczęściej sprzedawcy próbują ukryć rzeczywisty przebieg auta, przez co chęć sprawdzenia samochodu nie powinno nikogo już dziwić. Tak zwane cofanie liczników wciąż się zdarza, co powoduje, że liczba przebytych kilometrów przez auto jest zaniżana. Kupujemy więc wówczas auto nie wiedząc nawet o tym, że przebyło ono o wiele dłuższe trasy. Inną praktyką stosowana przez sprzedawców jest ukrywanie historii wypadków. Auto, które miało kolizje jest naprawiane u blacharzy i lakierników, po czym wystawiane jest na sprzedaż jako pojazd bezwypadkowy. Taka praktyka nie tylko zagraża naszemu bezpieczeństwu, ale wpływa również na wytrzymałość i zaniża właściwą wartość auta. Innym przypadkiem jest brak dokumentacji o wszelkich naprawach serwisowych. Handlarze twierdzą, że auto jest idealne do jazdy i nie trzeba w nim nic wymieniać, a tym bardziej sprawdzać samochód. Czasami pojawiają się również sprzeczne informacje co do sprzedawanej wersji pojazdu. Handlarz wskazuje na wyższą wersje wyposażenia niż w rzeczywistości jest. Jedną z rzeczy, które również mogą się pojawić podczas weryfikacji auta to podrobiona książka serwisowa pojazdu, z teoretycznie aktualnymi pieczątkami z serwisu. Wszystko po to, by przekonać kupującego, że auto było stale serwisowane.

Jak sprawdzić auto przed zakupem?

Jak zatem się ustrzec przed tego typu sytuacjami? Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z usługi sprawdzenia auta po numerze VIN. Dzięki niemu możemy sprawdzić wiele podstawowych danych, takich jak: dane techniczne pojazdu, zapis z odczytu licznika podczas badań technicznych, najbliższy termin takiego badania, rodzaj własności pojazdu oraz liczbę jego właścicieli a także informacje, czy pojazd nie był kradziony. Dzięki sprawdzeniu auta i jego historii po VIN, zobaczymy również historię szkód, rodzaj wyposażenia czy przeznaczenia. Wszystkie te dane możemy znaleźć na stronie historiapojazdu.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebujemy numer rejestracyjny auta, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Dane, które otrzymamy pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Jeśli dane te nie spełnią naszych oczekiwań warto je podeprzeć innymi źródłami. A tych w internecie jest mnóstwo. Sprawdzenie auta proponuje wiele komercyjnych serwisów takich jak autoDNA, autobaza, VIN-info i inne. Tutaj jednak zwykle za pełny raport musimy zapłacić. Warto niekiedy ponieść takie koszty, gdyż w kontekście ceny auta jest to niewielka kwota, a tego typu raport może pozwolić nam czuć się bezpieczniej.

Serwisowany - firma, której zlecisz sprawdzenie samochodu

Popularnym i dokładnym sposobem na sprawdzenie samochodu, jest skorzystanie z oferty firmy Serwisowany. Eksperci z Serwisowany nie tylko sprawdzą dla nas historie pojazdu, ale również na miejscu sprawdzą stan techniczny podwozia, zawieszenia, silnika oraz wykonają profesjonalne pomiary grubości lakieru. Zwykle tego typu wizyta pozwoli dokładnie oszacować czy auto miało kolizje oraz określić jego stan i wskazać na ewentualne niedociągnięcia i konieczność wykonania napraw. Elementem każdej transakcji zakupu auta używanego powinno być dokładne sprawdzenie samochodu, które pozwoli nam uchronić się przed nieuczciwymi handlarzami i transakcją, której możemy żałować przez lata.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 085 738