Pomiar lakieru


Pomiar miernikiem lakieru – ważna czynność w procesie zakupu auta

Pomiar lakieru jest podstawową czynnością, wykonywaną za pomocą miernika lakieru, jaką warto wykonać, kupując używany samochód. Pozwala on sprawdzić, czy na karoserii auta były wykonywane jakieś prace lakiernicze. W zależności od otrzymanego rezultatu pomiaru, możemy stwierdzić czy auto uległo wypadkowi lub kolizji.

Jeśli planujemy kupić auto w najbliższej przyszłości i obawiamy się o to, czy pojazd ten będzie sprawny, bezwypadkowy, z rzetelnym wskazaniem przebiegu, to usługa pomiaru miernikiem lakieru jaką wykonuje firma Serwisowany spełni nasze oczekiwania. Kupując auto używane zadajemy sobie mnóstwo pytań. Począwszy od tego jaki model i markę wybrać, a także gdzie i za ile ją kupić. Kupno samochodu wiąże się więc z długim, często trwającym nawet trzy miesiące, okresem poszukiwań

Pomiar miernikiem lakieru – profesjonalna usługa od firmy Serwisowany

Jak pokazują badania nawet 85% pojazdów może mieć cofnięty licznik. Dodatkowo wiele aut, pochodzących z importu, które uległo wypadkowi, jest sprzedawana jako pojazd bezwypadkowy. Łatwo więc wpaść w pułapkę związaną z kupnem auta u nieuczciwych handlarzy. Firma Serwisowany wykonuje profesjonalne usługi sprawdzenia historii auta, w tym pomiar miernikiem lakieru. Auto jest wówczas sprawdzane pod względem wypadkowości i przebiegu. Specjaliści z firmy Serwisowany wykonują kompletną analizę układów podwozia, systemów elektronicznych wraz z dostarczeniem dokładnego raportu o stanie technicznym auta. Taka usługa pozwala w 95% ocenić rzeczywisty stan pojazdu. Wykonywana jest przez certyfikowanego i doświadczonego eksperta z branży motoryzacyjnej, o ogromnej wiedzy blacharsko-lakierniczej z perfekcyjnym przygotowaniem związanym z technologiami naprawy aut.

Na czym polega pomiar miernikiem lakieru?

Pomiar lakieru wykonywany za pomocą specjalistycznego miernika lakieru, pozwala sprawdzić czy przy danym samochodzie były wykonywane pozafabryczne prace lakiernicze. Miernik lakieru bada grubość powłoki lakierniczej w mikrometrach. Ustalenie odpowiedniej grubości lakieru wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania, gdyż jest ona zależna od miejsca, gdzie produkowane jest auto i rodzaju zastosowanego lakieru. Na przykład auta produkowane w Azji maja cieńszą powłokę od marek europejskich. Różnice w grubości powłoki lakieru na nowym aucie, między elementami, nie powinny być różne niż 30-40 procent grubości. Grubość lakieru jest najpierw mierzona na dachu, ponieważ zwykle jest to najlepszy punkt odniesienia. Specjaliści z firmy Serwisowany posiadają profesjonalne mierniki lakieru, dostosowane do rodzaju pojazdu i powłoki lakierniczej. Mierniki dodatkowo posiadają homologację i wykonane testy w urzędzie miar i wag. Mierniki lakieru używane przez firmę Serwisowany wyposażone są w rozbudowany układ elektroniczny z systemem Bluetooth, mierzący punktowo, pod różnych kątem, co pozwala wykonać dokładne i precyzyjne pomiary, a następnie wygenerować czytelny raport dla klienta z zaznaczonymi obszarami powłoki lakierniczej. Dzięki wykonanym pomiarom lakieru, pozyskamy sporo dodatkowych informacji o samochodzie, który zamierzamy zakupić. Warto skorzystać z takiej usługi, aby uchronić się przed nieuczciwymi handlarzami samochodów.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 085 738