Pomoc w zakupie używanego samochodu

Dla kogo pomoc w zakupie używanego samochodu może być przydatna?

Pomoc w zakupie używanego samochodu to idealna opcja dla osób, które chcą kupić pojazd w dobrym stanie za rozsądną cenę. Auta używane cały czas zyskują na popularności. Aktualnie w Polsce średni wiek sprzedawanych aut przekroczył dziesięć lat. Kwota do jakiej chętnie kupujemy samochody to 25 tysięcy złotych. Najczęstsze kupowane marki to Volkswagen, Opel, Ford, Renault i Audi. Jeśli chodzi o źródło pozyskania samochodu to największą popularnością cieszą się auta, których pochodzenie jest polskie. Stanowią one 42% udziału. Tuż za nimi kryją się pojazdy importowane z Niemiec, których jest 39%.

Jest wiele elementów, które musimy wziąć pod uwagę kupując auto. Przeciętny konsument, rzadko szuka pomocy w zakupie używanego samochodu i kupuje przede wszystkim oczami. Zwracamy uwagę na wygląd auta, jego markę i model. Często też patrzymy na parametry, wyposażenie i przebieg. Jeśli nic z tych rzeczy nie wzbudza naszych wątpliwości, kupujemy samochód, jadąc po niego często nawet kilkaset kilometrów. Tymczasem zakup samochodu używanego nie jest taki prosty.

Czy pomoc w zakupie używanego samochodu jest nam potrzebna?

Według badań przeprowadzonych przez Kantar TNS zdecydowana większość Polaków, szukając pomocy w zakupie używanego samochodu, wolałaby kupić auto używane od znajomych. Wynika to z tego, że znamy historię i przebieg takiego pojazdu. Wiemy czego możemy się spodziewać i ufamy, że nie zostaną ukryte żadne wady samochodu. To czego najbardziej się obawiamy kupując auto od handlarza to przede wszystkim nieznana historia eksploatacji odzwierciedlająca się złym stanem technicznym pojazdu, cofnięty przebieg auta oraz ukryte informacje o kolizjach. Uważa się, według badań przeprowadzonych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, że obecnie ponad 85% aut importowanych posiada cofnięty licznik. Zatem wartości, na których najbardziej zależy Polakom to udokumentowany stan techniczny i przebieg samochodu. Kupując auto nie chcemy inwestować dodatkowych środków w naprawę, dlatego czas poszukiwania używanego pojazdu może wynieść nawet od jednego do trzech miesięcy. Kupno i użytkowanie używanego samochodu może nas więc kosztować sporo czasu, nerwów i zdrowia. Tym bardziej, że wciąż wielu Polaków nie stać na nowe auto, które spełniałoby w pełni wszystkie oczekiwania. O wiele łagodniej jest dla naszego portfela poszukać używanego samochodu. Niemniej jednak nie jest to łatwy proces. Wiele osób szuka więc najlepszego sposobu, by dokonać taki zakup. Jednym z nich jest wspomniany zakup samochodu od osób znajomych, drugim ze sposobów, któremu najbardziej ufamy jest kupno pojazdów z punktów, które prowadzone są bezpośrednio przez dealerów samochodowych. Taki zakup jest bardziej pewny, jednak nie należy on do najtańszych opcji. Dlatego tak często szukamy samochodu na popularnych stronach z ogłoszeniami, w komisach lub z importu. W takich jednak przypadkach, bez pomocy w zakupie używanego samochodu, ryzyko nabycia wadliwego egzemplarza zwiększa się. Kupujący jednak w takich sytuacjach nie są na straconej pozycji. Mogą bowiem skorzystać z pomocy w zakupie używanego samochodu świadczonej przez profesjonalne firmy, specjalizujące się w weryfikacji sprzedawanych pojazdów.

Gdzie skorzystać z pomocy w zakupie używanego samochodu?

Firma Serwisowany świadczy fachową pomoc w zakupie używanego samochodu. Została założona przez profesjonalistę, który posiada kompletną wiedzę w dziedzinie motoryzacji, popartą wieloletnim doświadczeniem. Firma Serwisowany doradzi i wesprze na każdym etapie zakupu samochodu. Jeśli jakaś oferta wydaje nam się ciekawa, Serwisowany wykona dla nas dokładną analizę, zakończoną szczegółowym raportem. Auto zostanie sprawdzone pod kątem prawdziwości przebiegu i wypadkowości. Wszystkie układy, łącznie z podwoziem, systemami elektronicznymi zostaną dokładnie sprawdzone. Fachowcy z firmy Serwisowany są w stanie w 95% ocenić rzeczywisty stan pojazdu. Taka analiza to prawdziwa pomoc w zakupie używanego samochodu. Dzięki niej możemy dowiedzieć się o wszystkich wadach i zaletach pojazdu. Dodatkowo, doradcy z Serwisowany pomagają negocjować cenę pojazdu, co cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością, ponieważ pozwala kupić wymarzony samochód jeszcze taniej.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 085 738