Odwieczne pytanie. Jak sprawdzić samochód przed zakupem? W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie znać się na wszystkim, a pomimo tego często próbujemy sił w obcych dziedzinach i nierzadko żałujemy swoich decyzji. Bardzo podobnie jest także przy kupnie używanego samochodu. Myślimy sobie „przecież widzę czy samochód jest dobry”. Oględziny samochodu to nie łatwa tematyka, w której trzeba być naprawdę jak rzetelny fachowiec, aby sumiennie i rzetelnie dokonać wyroku i podjąć decyzję o zakupie samochodu używanego.

Salon samochodowy Audi

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo trudny

Kupujemy samochód w lato, a następnie w zimę mamy problem z rozruchem silnika benzynowego. Czy musiało do tego dojść? Pewnie, że nie. Silnik benzynowi to zaawansowana technologicznie jednostka, która czasami jest trudna do zdiagnozowania. Profesjonalne oględziny auta to przede wszystkim ocena organoleptyczna silnika benzynowego, oraz analiza jego parametrów rzeczywistych przy pomocy komputera diagnostycznego. Przy oględzinach samochodu używanego, należy zwrócić uwagę na dokumentacje serwisową, która wystawiania jest przez autoryzowana stacja obsługi, potocznie mówiąc ASO. Wiele z Nas unika odwiedzin takich miejsc, ze względu na wysokie ceny usług. Pamiętajmy jednak, że ASO wykonuje naprawy zgodnie z aktualną technologią naprawy, stosując tylko i wyłącznie oryginalne części zamienne podczas napraw. Podczas wyboru pomiędzy dwoma samochodami warto wykonać porównanie cen samochodów z danego rocznika, z danym przebiegiem oraz wyposażeniem. Często porównanie cen daje nam dużo do myślenia, ponieważ podsumowując wszystkie za i przeciw, możemy dojść do wniosku, że któryś element wyposażenia dodatkowego nie jest nam niezbędny do codziennej jazdy i nie warto dopłacać do takiego egzemplarza. Rynek samochodów używanych w Polsce jest bardzo specyficzny i trudny. Bardzo często wybór samochodu i jego oględziny stają się samochodową katorgą.

Pojazdu z salonu— cena nowego i cena obecna

W momencie kiedy po prostu i po ludzku nie mamy czasu na szukanie i bieganie za używanymi samochodami z rynku wtórnego, sięgamy po pojazdy z salonu. Bardzo wielu z nas bezgranicznie ufa autoryzowanym salonom ASO, co często jest błędem, ponieważ jakość obsługi klienta i jakość napraw pojazdów w tym serwisach pozostawia wiele do życzenia. Nawet przy zakupie pojazdu z salonu trzeba być rozsądnym i sprawdzać jego stan techniczny, wyposażenie czy dokumentację. Przy kupnie samochodu używanego warto o porównanie cen. Cena nowego i cena obecna może się znacząco różnić. Dla przykładu nowy samochód z autoryzowanej stacji danego koncernu samochodowego kosztuje 100 000 zł, a dwuletni samochód z bardzo niskim przebiegiem może kosztować nawet o 20-40% taniej.

Salon samochodowy Mini

Koniecznie sprawdź opinie w Internecie i najczęstsze problemy danego auta

Kiedy nie jesteś specjalistą z dziedziny motoryzacji, a wybór padł na konkretny egzemplarz samochodu używanego to koniecznie sprawdź najczęstsze problemy danego auta. Może bowiem okazać się, że dany egzemplarz, który sobie upatrzyłeś jest wyposażony w awaryjną silnik benzynowy, którego kupno należy unikać i ewentualne naprawy wiążą się z dużymi kosztami. Kolejną bardzo ważna rzeczą sprawdź opinie w Internecie, ale kieruj się zdrowym rozsądkiem i rozwagą, ponieważ nie każdy użytkownik ma takie same wymagania lub zasady korzystania z samochody jak Ty. Zajrzyj do specjalistycznej literatury motoryzacyjnej, fachowym stron z poradami z dziedziny motoryzacją oraz odwiedź znane fora związane z daną marką lub konkretnym modelem samochodu. Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości to zadzwoń do rzetelnego fachowca. Firma Serwisowany Dawid Marcol pomoże wybrać ci odpowiedni samochód. Jeśli sam zdecydujesz się na oględziny samochodu, możesz zapomnieć o wielu rzeczach. Nawet kosmetyczne zapominalstwo i brak sprawdzenia podstawowych rzeczy może narazić Cię na dodatkowe koszty i stres. Dla prostego przykładu: bieżnik opon i jego sprawdzenie to częsty problem podczas oględzin samochodu używanego— jedno szybkie zerknięcie fachowca i można stwierdzić czy opony nadają się do dalszej jazdy, ponieważ to, że bieżnik opon jest gruby i wysoki, nie jest wyznacznikiem dobrego stanu opony. Nie kupuj kota worka i zaufaj specjalistom z branży.

Stacja kontroli pojazdów

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 085 738